O látkách

Z jakých látek šiji? Na eshopu naleznete prozatím především oblečení z bavlněných úpletů  či softshellu, nicméně do budoucna bych ráda nabídku rozšířila :)

Pro představu uvádím rychlý náhled do světa látek: 

 

DRUHY LÁTEK

 

Bavlněný úplet

Bavlněný úplet je vzdušný a savý materiál, který se využívá zejména při šití triček, topů, legín, pyžámek, apod. Úplet může být buď 100% bavlněný nebo s příměsí elastických vláken v různem podílu. Úplet s příměsí elastanu je pružnější, lépe obepíná tělo a z mého pohledu je i jemnější při styku s pokožkou. 

Pozn. Elastická vlákna se vyznačují vysokou pružností, kdy se mohou roztáhnout až do trojnásobku své délky a po uvolnění se vrací zpět do původního stavu. Používají se v kombinaci s jinými materiály a zajišťují pružnost oděvů.

Bambusový úplet

Bambusový úplet, správně označovaný jako bambusová viskóza se vyznačuje především jemností, teplotní stabilitou a antibakteriálními vlastnostmi. Je vhodný jak na výrobu oblečení pro dospělé, tak pro děti. Zejména najde využití při výrobě triček, legín či spodního prádla. Často se úplet vyskytuje v kombinaci s elastanem, který zvyšuje jeho pružnost.  

Micropeach

Micropeach je funkční vodoodpudivý materiál podobný šusťákovině. Je lehký a prodyšný. Využívá se při výrobě bundiček, kalhot, šatů apod. Jeho velkou předností je skladnost a rychlé schnutí, takže je ideální volbou například při výletění.

Softshell

Softshell je funkční materiál dobře odolávající větru a vodě. K dostání bývá obvykle ve variantách letní, jarní a zimní. Letní softhell má z rubové strany fouze funkční membránu, jarní úplet a zimní zpravidla vrstvu fleecovou, ale můžeme najít i softshell například s wellsoftem. U softshellu rozlišujeme základní dva parametry a těmi je voděodolnost a paropropustnost (údaje bývají úvaděny odděleny lomítkem, př. 10/3 = Voděodolnost: 10000 mmH2O / Prodyšnost: 3000 g/m2/24hod). Používá se na výrobu funčního sportovního oblečení a jeho využití softshellu je celoroční. 

 

 

 

 

 

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.

Přehled a účel využívaných cookies na www.sitischuti.cz